Beylikdüzü, İstanbul
+90 212 979 2534
Beylikdüzü, İstanbul
+90 212 979 2534

İşleyiş

Özel Sümbey M.T.S Kursu Kursiyerlerin Hareket Planı

1 . Kayıt için istenen evrakları belirtilen tarihte muhakkak kursunuza getirmelisiniz.

2 . Kursa teslim edilen evrakların eksik veya hatalı olması, zamanında teslim edilmemesi nedeniyle sınava girememe durumundan kursiyer kendisi sorumludur.

3 . Ders programınız belli olunca size program verilecektir. Hafta içi akşam derslerinin başlangıç saati 18:30 dur.

4 . Teorik sınav harcınızı, kursunuz sizi haberdar edince vakit geçirmeden Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank ATM’lerinden 100 TL olarak yatırabilir veya kursunuza 120 TL getirip yatırılmasını isteyebilirsiniz.

5 . Sınav harcınız yatırılmadan önce e-sınav merkezleri tercih önceliklerinizi kursunuza mutlaka söylemelisiniz. Çünkü kursunuz, sınav merkezi onayınızı sizin isteğinize göre verecektir.

6 . Sınav harcınızı siz yatırmış iseniz, yatırdığınız anda kursunuzu mutlaka haberdar etmelisiniz. Kursunuzun sınava girişinizi onaylayabilmesi için harcınız sistemde görülmesi gerekiyor. Sınav gün ve saat randevusunun erkene alınabilmesi, sınav harcınızı yatırıp kursunuzu haberdar etmenize bağlıdır.

7 . Sınavda başarısız olan kursiyer yeni bir sınav için en erken 15 gün sonra randevu alabilir. Bir kursiyer en son katıldığı sınavdan sonra 1 ay içinde elektronik sınava girmezse bir hakkı yanmış oluyor.

8 . Elektronik sınava giriş hakkı 4 (dört) tür. Sınav toplam 50 sorudan oluşuyor. Sınav süresi 45 dakika sürmektedir.

9 . Elektronik sınavdan başarılı oldu iseniz, MEBBİS’e girilmiş olan direksiyon eğitim programı ve direksiyon eğitimleriniz bittikten sonraki en yakın direksiyon sınavına girebilirsiniz.

10 . E-sınavdan kalan adaylar bir sonraki sınava giriş için sınav harcı olarak yukarıdaki banka şubelerinin ATM’lerinden 100 TL sınav ücretini yatırabilir veya kursa 120 TL getirip yatırılmasını isteyebilirler.

11 . Direksiyon eğitiminiz 16 ders saatidir. Bir ders saati süresi 50 dakikadır. Direksiyon eğitiminizin ilk 2 dersi simülatör ile yapılacaktır. Kalan 14 derslik direksiyon eğitiminiz araçlı olacaktır. Toplam 800 dakika sürecek direksiyon eğitimlerinizi, direksiyon öğretmeniniz ile birebir, sizin ile beraber
belirleyeceğimiz randevu günlerinde ve saatlerinde kaliteli, güvenli ve huzurlu bir şekilde gerçekleştireceğiz.

12 . Direksiyon sınavında başarılı olamayan adaylar bir sonraki sınava girebilmek için 2 ders direksiyon eğitimi almak ve 200 TL eğitim bedeli, 130 TL sınav harcı ödemek zorunda kalır. Direksiyon sınav hakkı 4’tür. Dört hakkında da başarılı olamayan aday, ister ise teorik sınava girmeden 14 direksiyon dersi eğitim bedeli 1.600 TL karşılığında ikinci kez dört direksiyon sınavı hakkı alabilir. Her sınav için, sınav harcı ayrıca ödenir.

13 . Kayıt silme işlemlerinde ödenmiş olan ücretlerin iadesi yapılmaz. Kalan borç tahsil edilir.

14 . Kursiyer teorik sınav tarihinden önce tüm borçlarını kapatmak durumundadır.

15 . Kursiyer kimlik ve iletişim bilgilerinde değişiklik olduğunda kursa bildirmek zorundadır.