Beylikdüzü, İstanbul
+90 212 979 2534
Beylikdüzü, İstanbul
+90 212 979 2534

B sınıfı Manuel Otomobil Ehliyeti

“Ehliyet almak istiyorum” diyen bir sürücü adayının bahsetmek istediği ehliyet sınıfı genellikle B sınıfı ehliyettir.

İletişim
Teorik Sınav

50 soruluk sınavda en az 35 soruya doğru yanıt vererek 70 puan almak gerekir

Direksiyon Sınavı

Parkur süresince sırasıyla yokuşta kalkış, L park ,25 metre geri geri geliş, paralel park (iki araç arasına park) ve ani fren yapılır

Ehliyeti Alınca Kullanabileceğiniz Araçlar

Ehliyet Müracaat Koşulları ve Gerekli Evraklar

B sınıfı ehliyet alabilmek için bazı şartlar gerekmektedir

18 yaşını doldurmuş, 19 yaşından gün almış olmalısınız
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ya da Türkiye’de oturma izninizin olması
2 adet Biometrik Fotoğraf
Öğrenim Belgesi
Adli Sicil Kaydı
Sağlık Raporu
Kaliteli

Kurs Eğitimlerimiz

Otomobil Ehliyeti almak amacıyla kursumuza müracaat etmiş olan sürücü adayları, 34 ders Teorik Eğitim ve 16 ders Direksiyon Eğitimi alırlar.

Teorik Dersler

Teorik dersler hafta içi ve haftasonu dahil olmak üzere akşamları 18:30 – 20:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Teorik dersler başlamadan önce SMS ile kursiyerlerimize bilgi verilmektedir.

0 saat

Trafik ve Çevre Bilgisi

0 saat

İlkyardım Bilgisi

0 saat

Araç Tekniği

0 saat

Trafik Adabı

Direksiyon Dersleri

Kursiyerlerimiz öncelikle akan trafiğe hazır oluncaya kadar ( en az 2 ders ) pistte veya simülatörde direksiyon eğitimi alırlar. Hazırlayıcı eğitimin ardından her kursiyer için 14 derslik sınav güzergahında Akan Trafik eğitimi başlar.

Sümbey Ehliyet

Farkımız Nedir?

Eğitimde kalite ayrıntılarda gizlidir.
Ders Programı
Direksiyon ders programınız size uygun zamanlar göz önünde bulundurularak yapılır. Dersleriniz planlanırken kesinlikle katılmanız mümkün olan saatler seçilir. Böylelikle direksiyon derslerinizin tamamına eksiksiz katılmanız mümkün olur.
Özel İlgi
Direksiyon dersleriniz aracınızda tek kişi ve bire bir olarak uygulanır. Bir ders süresi 50 dakikadır.

Daha önce hiç araç kullanmamış, az çok araç kullanma denemesi yapmış, kendi aracını kullanabilecek kadar kendine güvenen bir sürücü adayı olabilirsiniz.

Belki de bu tanımlamalar sizin durumunuzu tam olarak tarif etmemiş de olabilir. Her ne olursa olsun biz sizin seviyenizi ölçerek alacağınız 16 saatlik eğitimi sizin ihtiyaçlarınıza uygun ders içerikleri ile planlıyoruz.

Tamamı “ileri ve güvenli sürüş teknikleri” sertifikalı, tam donanımlı, güler yüzlü, anlayışlı ve sabırlı direksiyon öğretmenlerimiz ile araç kullanmanın keyfini süreceksiniz…

Direksiyon eğitimleri sürücü kurslarında genellikle direksiyon sınavının yapılacağı alanda “sınav alanını ezberletmeye yönelik” yapılır. Oysa sınav alanında dönüp durularak yapılan çalışmalar öğrenmeyi değil, ezberlemeyi amaçlar.

Sümbey Sürücü Kursu olarak direksiyon çalışmalarımızda günlük yaşamda akan trafikte nelere dikkat edilmeli ve karşılaşılabilecek sürprizlere karşın ne gibi tepkiler verileceği öğretilir . Böylelikle değişik trafik koşullarında araç kullanmayı öğrenerek, sınav sırasında sınav alanında karşınıza çıkabilecek her türlü sürprize karşı hazırlıklı olmuş olursunuz.

Bu da “yüksek sınav başarısı” anlamına gelir…

Hedef:
Eğitimli
Kendine Güvenen
Kurallara Uyarak Araç Kullanmak